Stroj HUMUS na hubení myší a dalších pod zemí žijících hlodavců

Krumpholz

Účinný stroj na hubení myší a dalších pod zemí žijících hlodavců od německé firmy Maschinenfabrik Bermatingen GmbH.

Motorový kocour, postrach všech hlodavců.

Tak trochu stavebnímu kolečku s motorem a několika „hejblaty“ se podobá mobilní stroj Humus na hubení myší a dalších pod zemí žijících hlodavců od německé firmy Maschinenfabrik Bermatingen GmbH. Společnost se prioritně zabývá mulčovací technikou a zmíněnou „vychytávku“ v podobě třešničky na dortu začala vyrábět na zakázku pro švýcarského zadavatele zhruba před 18 lety; pod vlastní značkou Humus potom od roku 2009.

Stroj HUMUS na hubení myší a dalších pod zemí žijících hlodavců.

Stroj HUMUS na hubení myší a dalších pod zemí žijících hlodavců.

Test stroje

Postřehy pana Kroupy při zapůjčení stroje:

Letos na jaře jsme si stroj HUMUS na hubení myší a dalších pod zemí žijících hlodavců zapůjčili a podrobili  testu.


Popis a funkce: 
V letáku výrobce slibuje rychlý a spolehlivý účinek v boji proti hlodavcům na loukách, zahradách, golfových a fotbalových hřištích, dalších sportovních areálech, v sadech, parcích, vinicích a dalších plochách, na jejichž pěkném vzhledu záleží. Důležitou informací je, že „hubič“ neškodí okolním rostlinám i živočichům, kteří by mohli mrtvou myš pozřít. 
Stroj vytváří silně dýmající směs plynů, která se vhání do systému chodbiček a hlodavce šetrně a rychle zabíjí. Základem a pohonem hubiče je čtyřtaktní motor Briggs & Stratton Vanguard . Z plastové desetilitrové nádrže na směs benzínu a nafty putuje médium s pomocí čerpadla do komory pro dodatečné spalování. Zde vyprodukovaný plyn se přivádí k otvorům kovovou ohebnou hadicí zakončenou fixačním zvonem se čtyřmi trny pro dobré ukotvení. Obsluha má po ruce praktickou sondovací tyč pro vyhledání tunelů a rozšíření otvorů pro vhánění plynu. K rychlým a pohodlným přesunům slouží řídítka a bantamové kolo. 
Po nastartování se nechá motor zahřát při volnoběžném chodu po dobu pěti minut na pracovní teplotu. Mezitím je možné si připravit otvory o průměru zhruba pěti centimetrů pro vhánění plynu do systému chodeb. 
Po zahřátí motoru se zvýší výkon na maximum. Plyn se začne vyvíjet po otevření ventilu u nádrže se směsí. V té době už je nutno mít ukotvený zvon nad otvorem. Za pět minut se podle výrobce vyvinou zhruba 2 m3 plynu, což ošetří asi 50 m podzemních chodeb. Otvory, z nichž uniká dým, je potřeba utěsnit, aby plyn zůstal pod zemí co nejdéle. 

Hodnocení 
Už při transportu stroje, který se pohodlně vejde do osobního automobilu včetně „krátké“ Fabie, jsme ocenili jeho rozměry, které lze ještě rychle a jednoduše zmenšit sklopením madel. Vlivem nízkého těžiště je hubič velmi stabilní a na velkém bantamovém kole se snadno a lehce přemísťuje po pozemku. 
Nejenom kvůli možnému nebezpečí popálení o horkou kovovou hadici, která vede plyn, nezaškodí prostudovat si a hlavně dodržovat bezpečnostní pokyny v návodu, které obyčejně přeskakujeme. Stroj je pochopitelně zakázáno používat u uzavřených prostorech a pracovat s ním je třeba pokud možno s větrem v zádech. Vzhledem k hladině hluku kolem 85 dB a možnému úniku plynu mimo podzemí doporučujeme brát ohled na sousedy. 
S pomocí hubiče jsme ošetřili plochu asi 2000 m2, což obnášelo šest pětiminutových cyklů. Vyplatí se důkladná příprava otvorů („šachet“) včetně zajištění průchodnosti podzemních chodbiček („štol“). Objektivně se výsledek snažení hodnotí obtížně, subjektivně čerstvých děr po hlodavcích za týden značně ubylo. Protože trvalé vyhubení hlodavců nelze v otevřeném prostoru zaručit, ošetření pozemku je třeba opakovat. 
Stroj se prodává za zhruba 45 000 korun včetně daně, což je nad finanční možnosti většiny běžných uživatelů. „Kouřícího kocoura“ ale nepochybně přivítají města, obce, zahrádkářské spolky, sportovní kluby s travnatými plochami, golfové resorty nebo poskytovatelé služeb v oboru. 

Popisek:  „Kocour“ v akci – vpravo nádrž na směs benzínu a nafty. Z komory pro dodatečné spalování vede kovová hadice plyn přes fixační zvon do podzemního systému chodeb. Užitečnou pomůckou je sondovací tyč (vpravo vedle motoru), s jejíž pomocí lze vyhledávat a rozšiřovat otvory

Možnost zapůjčení stroje se vyplatí !

Tento stroj nabízíme také v naší půjčovně.

Informace


Facebook
Akce Alke Elektromobily
Akce Husqvarna
Akce Husqvarna
Centrum oblečení Husqvarna
Akce na nakladače Multione
Zimní akce Park Ranger 2150B
VÝBĚR STROJŮ V AKCI
Automatická sekačka
Husqvarna Automower 430X
V akci ušetříte 5.000,-Kč
Automatická sekačka
Husqvarna Automower 550
V akci ušetříte 0,-Kč
Foukač
Husqvarna 536LiB
V akci ušetříte 700,-Kč
Křovinořez
Husqvarna 536LiLX
V akci ušetříte 500,-Kč
Křovinořez
Husqvarna 545RXT
V akci ušetříte 0,-Kč
Křovinořez
Husqvarna 555RXT
V akci ušetříte 0,-Kč
Motorová pila
Husqvarna 120
V akci ušetříte 260,-Kč
Motorová pila
Husqvarna 550 XPG AUTO TUNE
V akci ušetříte 0,-Kč
Plotostřih
Husqvarna 536LiHD60X
V akci ušetříte 600,-Kč
Rider
Husqvarna 112 C
V akci ušetříte 5.000,-Kč
Rider
Husqvarna P 525D
V akci ušetříte 0,-Kč
Rider
Husqvarna P 535D s kabinou
V akci ušetříte 0,-Kč
Rider
Husqvarna RC 320Ts AWD
V akci ušetříte 0,-Kč
Travní sekačka
Husqvarna LC 140S
V akci ušetříte 600,-Kč
Zahradní traktor
Husqvarna TC 139T
V akci ušetříte 5.000,-Kč
Travní sekačka
John Deere R47 S
V akci ušetříte 5.510,-Kč
Travní sekačka
John Deere RUN 51
V akci ušetříte 4.490,-Kč
Zahradní traktor
John Deere X304
V akci ušetříte 40.400,-Kč