Logo MIKEŠ-CZ, s.r.o.
Košík je prázdný

Speciální stroj Humus MOUSEKILLER

Účinný stroj na hubení myší a dalších pod zemí žijících hlodavců od německé firmy Maschinenfabrik Bermatingen GmbH.

Skladové číslo: P17

K dispozici v prodejně: Blatná

Záloha: 10 000 Kč 

Cena / ks bez DPH: 1 200 Kč

Cena / ks s DPH: 1 452 Kč

Popis produktu

Princip a funkce

Mobilní stroj na hubení myší vytváří silně stlačené výfukové plyny, které ochromí myši v jejich podzemních tunelech a rychle je zabíjí. Pokud plazi, lišky, psi, kočky atd. vyslídí takto zabitou myš nebo dokonce pozřou, neutrpí žádné ohrožení. (Naproti tomu v případě použití toxických návnad, k pozdější intoxikaci může dojít). Dobře vyvážená technika s kontrolou vyrovnání tlaku poskytuje stálou produkci plynu a zajišťuje optimální efekt ve všech myších dírách. Konstrukce tohoto stroje je kompaktní, přizpůsobivá a stabilní v případech mobility a práci všech provozních oblastech na loukách, zahradách, ovocných sadech a vinicích bez jakýchkoliv obtíží. Zařízení je prostorově úsporné, skládací a může být přepravované třeba v automobilu.

Jednoduchá obsluha

Nastartovat motor – po zhruba 5 minutách provozu při volnoběhu je dosaženo pracovní teploty. Potom otevřete ventil palivové směsi dodatečného spalování. Nyní nechte motor běžet na nejvyšší výkon asi 5 minut – poté je vám k dispozici výkon pro průměrnou vzdálenost 50 m podzemních tunelů. Během zahřívacího intervalu mohou být otvory pro přívod plynu připraveny. Pro tento účel tunel prozkoumejte a rozšiřte holí na zhruba 5cm, aby bylo možné rychle a intenzivně přivést plyn do myšího tunelového systému. Poté je fixační zvon upevněn nad dírou a tlačen do země. Nyní se pára může rozptýlit v potrubí bez poklesu tlaku. Dlouhá a pružná plynová hadice mezi motorem a fixačním zvonem zajišťuje velký pracovní rozsah. Je zapotřebí, aby díry byly utěsněny tak, že plyn vydrží v tunelech dlouho a bude unikat velmi pomalu. Poté myší kolonie zmizí. Je možné po několika dnech kontrolovat, jestli byly všechny nory vypuzeny nebo jsou myši stále aktivní.

Účinný stroj na hubení myší a dalších pod zemí žijících hlodavců od německé firmy Maschinenfabrik Bermatingen GmbH.

Motorový kocour, postrach všech hlodavců.

Tak trochu stavebnímu kolečku s motorem a několika „hejblaty“ se podobá mobilní stroj Humus na hubení myší a dalších pod zemí žijících hlodavců od německé firmy Maschinenfabrik Bermatingen GmbH. Společnost se prioritně zabývá mulčovací technikou a zmíněnou „vychytávku“ v podobě třešničky na dortu začala vyrábět na zakázku pro švýcarského zadavatele zhruba před 18 lety; pod vlastní značkou Humus potom od roku 2009.

Test stroje:

Postřehy pana Kroupy při zapůjčení stroje:

Letos na jaře jsme si stroj HUMUS na hubení myší a dalších pod zemí žijících hlodavců zapůjčili a podrobili  testu.

Popis a funkce: 
V letáku výrobce slibuje rychlý a spolehlivý účinek v boji proti hlodavcům na loukách, zahradách, golfových a fotbalových hřištích, dalších sportovních areálech, v sadech, parcích, vinicích a dalších plochách, na jejichž pěkném vzhledu záleží. Důležitou informací je, že „hubič“ neškodí okolním rostlinám i živočichům, kteří by mohli mrtvou myš pozřít. 
Stroj vytváří silně dýmající směs plynů, která se vhání do systému chodbiček a hlodavce šetrně a rychle zabíjí. Základem a pohonem hubiče je čtyřtaktní motor Briggs & Stratton Vanguard . Z plastové desetilitrové nádrže na směs benzínu a nafty putuje médium s pomocí čerpadla do komory pro dodatečné spalování. Zde vyprodukovaný plyn se přivádí k otvorům kovovou ohebnou hadicí zakončenou fixačním zvonem se čtyřmi trny pro dobré ukotvení. Obsluha má po ruce praktickou sondovací tyč pro vyhledání tunelů a rozšíření otvorů pro vhánění plynu. K rychlým a pohodlným přesunům slouží řídítka a bantamové kolo. 
Po nastartování se nechá motor zahřát při volnoběžném chodu po dobu pěti minut na pracovní teplotu. Mezitím je možné si připravit otvory o průměru zhruba pěti centimetrů pro vhánění plynu do systému chodeb. 
Po zahřátí motoru se zvýší výkon na maximum. Plyn se začne vyvíjet po otevření ventilu u nádrže se směsí. V té době už je nutno mít ukotvený zvon nad otvorem. Za pět minut se podle výrobce vyvinou zhruba 2 m3 plynu, což ošetří asi 50 m podzemních chodeb. Otvory, z nichž uniká dým, je potřeba utěsnit, aby plyn zůstal pod zemí co nejdéle. 

Hodnocení:
Už při transportu stroje, který se pohodlně vejde do osobního automobilu včetně „krátké“ Fabie, jsme ocenili jeho rozměry, které lze ještě rychle a jednoduše zmenšit sklopením madel. Vlivem nízkého těžiště je hubič velmi stabilní a na velkém bantamovém kole se snadno a lehce přemísťuje po pozemku. 
Nejenom kvůli možnému nebezpečí popálení o horkou kovovou hadici, která vede plyn, nezaškodí prostudovat si a hlavně dodržovat bezpečnostní pokyny v návodu, které obyčejně přeskakujeme. Stroj je pochopitelně zakázáno používat u uzavřených prostorech a pracovat s ním je třeba pokud možno s větrem v zádech. Vzhledem k hladině hluku kolem 85 dB a možnému úniku plynu mimo podzemí doporučujeme brát ohled na sousedy. 
S pomocí hubiče jsme ošetřili plochu asi 2000 m2, což obnášelo šest pětiminutových cyklů. Vyplatí se důkladná příprava otvorů („šachet“) včetně zajištění průchodnosti podzemních chodbiček („štol“). Objektivně se výsledek snažení hodnotí obtížně, subjektivně čerstvých děr po hlodavcích za týden značně ubylo. Protože trvalé vyhubení hlodavců nelze v otevřeném prostoru zaručit, ošetření pozemku je třeba opakovat. 
Stroj se prodává za zhruba 45 000 korun včetně daně, což je nad finanční možnosti většiny běžných uživatelů. „Kouřícího kocoura“ ale nepochybně přivítají města, obce, zahrádkářské spolky, sportovní kluby s travnatými plochami, golfové resorty nebo poskytovatelé služeb v oboru. 

Popisek:  „Kocour“ v akci – vpravo nádrž na směs benzínu a nafty. Z komory pro dodatečné spalování vede kovová hadice plyn přes fixační zvon do podzemního systému chodeb. Užitečnou pomůckou je sondovací tyč (vpravo vedle motoru), s jejíž pomocí lze vyhledávat a rozšiřovat otvory

Možnost zapůjčení stroje se vyplatí !

Video

Objednávka zapůjčení:

* povinný údaj - nutné vyplnit.
Zaměstnání servisní technik (BF)
Velká dárková akce 2022 (BF)

Na těchto stránkách používáme soubory cookie

Abychom Vám mohli poskytnout ten nejlepší zážitek a nabídku, měříme, vyhodnocujeme a spolupracujeme s vybranými partnery (mj. Google, Seznam, Heureka).
Děkujeme, že nám k tomu dáte Váš souhlas.