Logo MIKEŠ-CZ, s.r.o.
Košík je prázdný

Jednoosý nosič nářadí Rapid Orbito

Rapid ORBITO je po stránce bezpečnosti, funkčnosti a ovladatelnosti zcela převratnou a nadčasovou koncepcí jednoosých nosičů nářadí s několika technickými inovacemi, které vycházejí z každodenních potřeb uživatelů této kategorie profesionálních strojů.

Cena na vyžádání

Rapid ORBITO - nová dimenze jednoosého nosiče nářadí s několika patenty a inovativními prvky ovládání

Rapid ORBITO je po stránce bezpečnosti, funkčnosti a ovladatelnosti zcela převratnou a nadčasovou koncepcí jednoosých nosičů nářadí s několika technickými inovacemi, které vycházejí z každodenních potřeb uživatelů této kategorie profesionálních strojů v komunální, zahradní a realizační sféře.

Rapid ORBITO se svým mnohostranným potenciálem zaujme profesionální uživatele svým převratným ergonomickým kokpitem s možností funkce hydraulického nastavení polohy změny těžiště stroje pouhým stlačením tlačítka během pracovní jízdy. Řídítka jsou vybavena integrovanými senzory pro oboustrannou možnost bezpečnostní funkce tzv. "páka mrtvého muže“ . Ovládací řídítka jsou stranově a výškově nastavitelná bez použití nářadí a díky koncepci – systému otáčení "ZERO-TURN“ lze s nosičem nářadí zatáčet s "0“ poloměrem.

Premiérou je na nosiči nářadí Rapid ORBITO dvojí systém zatáčení:

Aktivní systém řízení bez použití páček, kdy stroj je ovládán pouhým dotykem – směrovým pohybem do řídítek,  tím dojde k přibrzdění hydromotoru jedné strany nosiče.
S použitím aktivních ovládacích páček na obou stranách řídítek, kdy Rapid ORBITO zatáčí proporcionálním stlačením páčky jedné strany, tím dojde k přibrzdění jedné strany - hnacího kola.
V obou případech dojde až k protisměru daného kola a tím se aktivuje systém "ZERO-TURN“, kdy se nosič nářadí otočí protisměrným otočením hnacích kol na místě -> tzv. "0“ poloměr otáčení, který je známý z velkoplošných sekaček s ovládacími "rajčáky“.
Standardně je stroj vybaven elektrostartérem s možností ručního startu, extením sáním, portálovou osou těžiště, funkcí "ZERO-TURN", stranovým a výškovým nastavením řídítek a digitálním počítadlem motohodin. Nosič nářadí Rapid ORBITO lze dovybavit (za příplatek) termopojistkou a externí hydraulikou s rychloupínacími spojkami pro doplňující funkce ovládání nářadí, jako jsou rotační brány, půdní obracecí fréza, sněhová fréza, shrnovací radlice, zametací kartáč apod. Řada ergonomických prvků je chráněna patentem.

Portálová osa těžiště, s kterou lze pohybovat během jízdy/práce s nářadím, je lineárně stavitelná centrálním hydraulickým válcem v rozsahu 150 mm. Díky tomu lze docílit maximální trakci, bezpečnost, ovladatelnost a snadnou výměnu nářadí. 
V každé situaci a za každých okolností je nosič nářadí Rapid ORBITO perfektně vyvážený i s velmi těžkým nářadím, které je určeno do nejextrémnějších podmínek nasazení (sněhová fréza ZAUGG o záběru 100 cm, půdní obracecí fréza 90-100-125 cm, rotační brány 125 cm a mulčovače s pracovními záběry až 145 cm). 
Externí hydraulika o pracovním tlaku 150 bar je rozvedena do 2 dvojčinných pozic. 

Objednávka, informace o příslušenství, další informace:

* povinný údaj - nutné vyplnit.
Traktory Husqvarna 2022 - jistota
Zaměstnání pracovník prodejny (BF)

Na těchto stránkách používáme soubory cookie

Abychom Vám mohli poskytnout ten nejlepší zážitek a nabídku, měříme, vyhodnocujeme a spolupracujeme s vybranými partnery (mj. Google, Seznam, Heureka).
Děkujeme, že nám k tomu dáte Váš souhlas.